ورزشی

اســـــتقلال، شعبه دوم تیم پیرآقاها! • طایاب

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

اســـــتقلال، شعبه دوم تیم پیرآقاها!

دسته بندی : مطلب اصلی تاریخ : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

به نقل طایاب،

بررسی وضعیت تیم اســـــتقلال در آستانه ورود به لیگ هفدهم نشان می دهد که این تیم در بدترین روزهای فصل نقل و انتقالات می خواهد قید دو تن از گیمکنان خود را بخانومد. از سویی بالا رفتن میانگین سنی این تیم هم یکی دیگر از موارد مورد بحث از سوی طرفداران و کارشناسان بود که آیا منصوریان می تواند ناکامی های فصل گذشته اش در جام حذفی، لیگ قهرمانان و لیگ برتر را امسال با این یارگیری جبران کند! یا باز هم دل خود را به برد احتمالی در دربی خوش انجامه و می خواهد در سایه امن پیروزی قرار بگیرد؟

*کدام دو اســـــتقلالی آواره می شوند؟

اتفاقی که امروز انتظار دو تن از گیمکنان اســـــتقلال را می کانجام گرفت همان اتفاقی اســـــت که دو فصل پیش برای امیر حسین صادقی و رضا عنایتی در همین اســـــتقلال رخ داد. پرویز مظلومی تا روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات مشخص نانجام کدام گیمکنان را نمی خواهد و به این دلیل وقتی از تیمش مطمئن انجام گرفت نامه ای به دست این دو کاپیتان اســـــتقلال دادند که در آن اصطلاح “بروید به سلامت” را به سبک اداری نوشته بودند. حالا کدام دو نفر قرار اســـــت آواره شوند خدا می‌داند! بهتر نبود در این مدت به آنها می گفتند که به فکر تیم باشند و دلشان را به اســـــتقلالی ماندن خوش نمی انجامند؟

*مگویان و کریمی جدا می شوند!

یعقوب کریمی گیمکنی بود که منصوریان او را از فصل قبل نمی خواســـــت. تعداد و دقایق گیم های او در ترکیب اســـــتقلال به وضوح نشان می داد که سرمربی اســـــتقلال اعتقادی به کریمی ندارد. گیمکنی که هر بار به میدان می رفت با ارائه فوتبالی عصبی! یا اخراج می انجام گرفت یا با کارت های زرد مکرر محرومیت را به تیمش تحمیل می انجام. هرایر مگویان هم از ۵ دی ماه که در اصفهان و در گیم رفت برابر سپاهان به میدان رفت حدود ۳ ماه در ترکیب اســـــتقلال گیم نانجام تا مشخص شود منصوریان به او هم بی اعتماد انجام گرفته اســـــت. چه بسا گیم ضعیف این گیمکن در دیدار برگشت با العین که مورد انتقاد زیادی از کارشناسان هم قرار گرفت دال بر این ادعا بود که منصوریان دیگر او را نخواهد. به صورت حتم یک کریمی دیگر هم در این میان هست. محسن کریمی که اتفاقا منصوریان خیلی به او اعتقاد  و اعتماد دارد. ولی دو هفته پیش جراحی انجام و گفته می شود تا اواخر منطقهیور نمی تواند به میادین برگردد. بین این سه نفر دو تن باید از اســـــتقلال جدا شوند که در بدترین حالت منصوریان می خواهد اسامی شان را خیلی دیر اعلام کند. ای کاش این فرصت را برای آنها در نظر می گرفت که لااقل بتوانند برای خودشان تیمی مطلوب دست پا کنند.

*سرمربی اســـــتقلال نگران مصدومیت بود؟

برخی از نزدیکان به تیم اســـــتقلال درباره اینکه “دلیل منصوریان اسامی دو گیمکن مازاد بالای ۲۳ سالش را اعلام نمی کند؟” می گویند او نگران مصدومیت های دوران بدنسازی اســـــت. با این ذهنیت که فصل قبل کنعانی زادگان در این فصل دچار آسیب دیدگی انجام گرفت و از لیست خط خورد منتظر بوده تا بدنسازی پایان شود و اگر کسی مصدوم نانجام گرفت نفرات مدنظرش را کنار بگذارد وگرنه که آنها را حفظ کند و آسیب دیده ها را بیرون بیندازد.

*رابسون یک اســـــتقلالی را نجات داد!

تا رویداد انتقال رابسون جانواریو به تیم بواویشتای پرتغال منتشر نانجام گرفته بود این تعداد (لیست مازاد) سه نفر بود و خطر آوارگی احتمالی یکی دیگر از اســـــتقلالی ها را هم تهدید می انجام، حالا با این شرایط که دیگر جانواریو به اســـــتقلال برنمی گردد خطر آواره انجام گرفتن در روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات فقط ۲ نفر را تهدید خواهد انجام.

* اســـــتقلال، شعبه دوم تیم پیرآقاها!

فصل قبل امیر قلعه نویی سبک یارگیری اش برای تراکتورسازی را بر پایه تجربه قرارداد. از ادینیوی برزیلی گرفته تا بنگر و محمد نوری، جمعی را تشکیل دادند که نام “مدرسه پیرآقاها” را برای تراکتورسازی تبریز سر زبانها انداخت. یک سال پس از این اتفاقات حالا شاهد هستیم که اســـــتقلال هم گام در راهی قرار داده که امیر قلعه نویی رفت. به صورت حتم نه به آن غلظت و انجام گرفتت ولی به هر حال حضور ۶ گیمکن بالای ۳۰ سال در اســـــتقلالی که برای لیگ آماده می شود این ذهنیت را ایجاد می کند که ممکن اســـــت اســـــتقلال هم (مانند تراکتورسازی که از اواسط فصل به بعد موتوری خسته داشت و نتایج ابتدای فصل را نمی گرفت) برتصویر فصل قبل که در انتهای راه چهارموتوره می تازید و به هیچ رقیبی رحم نمی انجام، دستانش را برابر هر رقیبی بالا بگیرد!

*دنبال منصوریان چیست؟

منصوریان فصل قبل با دنبالی به وضوح مشخص به لیگ آمد. او تعدادی ستاره را دور خودش جمع انجام ولی نه تنها اســـــتفاده ای از وجودشان نبرد بلکه همان ها زمینش زدند! او نیم فصل نخست را داد اما به واسطه نباختن به صدرنشین لیگ و رقیب سنتی اش سایه سرمربی خارجی را کنار زد و به دور برگشت رسید. در برگشت او با برد دربی، بودنش را تضمین انجام و حذف از جام حذفی و شکست سنگین ۶ بر ۱ از العین امارات و قهرمان نانجام گرفتن را یکجا زیر پا گذاشت.

باید دید منصوریان که جذب زیاد از حد نیاز هافبک توسط وی سوژه انجام گرفته و برخی کارشناسان دست وی را در خط دفاع خالی می دانند، آیا این فصل هم برای قرار گرفتن در سایه برد احتمالی دربی گام به لیگ می گذارد! یا اهدافی بزرگتر در سر دارد؟